Vyprodáno

PŘEDPRODEJ: Hravý adventní kalendář (Vánoce 2022)

1 690 

Vyprodáno

PŘEDPRODEJ ZA VÝHODNOU CENU (POUZE DO 25.10.)

Kalendáře budeme teprve vyrábět na základě vašich objednávek – nejsou tedy ihned skladem; odešleme je nejpozději 24. 11. – tak, abyste je měli do konce listopadu doma.

Hravý adventní kalendář pro kouzelný předvánoční čas

kalendář obsahuje:

24 vyprávění vytisknutých na kartonu

Každý den tu najdete: 1 vyprávění pro děti + hravý úkol pro děti + povídání o adventní historii či tradicích (např. o historii adventních kalendářů, o vánočním stromu republiky, o svaté Barboře, Lucii, Mikuláši apod.)

24 papírových pytlíků + 24 polepek s čísly 1 až 24

do pytlíků si sami vložíte vyprávění, případně pytlík s tvořením a můžete přidat svoje překvapení či cukrovinku pro dítě; potom pytlík zalepíte nachystanou polepkou

 

tvoření z papíru:

rodinná ozdoba z papíru

mikulášská vystřihovánka

vystřihovánka betléma + krabička (stáj) + seno

 

tvoření z látky:

lední medvídek (děti si ho vycpou přiloženým dutým vláknem, s pomocí rodičů zašijí otvor)

skřítek + šála + vyšívací příze (skřítek je ušitý, děti ho dozdobí výšivkou podle své fantazie, menší děti mohou jen umotat šálu kolem krku nebo dát skřítkovi mašli)

 

šité hračky a ozdoby:

ptáček s poutkem pro zavěšení

budka pro ptáčka

2 ozdoby: vyšívané hrdličky přátelství a lásky: jednu si dítě nechá a druhou daruje – hrdličky k sobě vždy najdou cestu, stejně jako dítě a obdarovaná osoba. (Inspirace je z filmu Sám doma 2: Ztracen v NY.)

Kategorie:

Popis

Hravý adventní kalendář

 

24 vyprávění a hravých úkolů pro každý den od 1. do 24. prosince

 

Společně budeme dětem vyprávět o adventních tradicích, budeme si hrát a tvořit a také rozvíjet dětskou kreativitu.

Zažijeme kouzelný předvánoční čas plný světýlek, rozzářených očí, vůní, splněných přání a krásných příběhů.

 

Adventní kalendáře budeme odesílat v druhé polovině listopadu (nejpozději 24.11.) – tak, abyste vše měli do konce listopadu doma.

 

Oproti loňskému roku je v kalendáři méně tvoření, místo toho přibyly hravé úkoly na každý den a povídání o historii každý den. Letos si pytlíčky naplníte sami, přijde vám balíček 24 prázdných pytlíků + 24 polepek.

 

Co obsahuje adventní sada?

 • 24 příběhů vytisknutých na kartonu: každý den jedno vyprávění; na děti čeká každý den také hravý úkol a dospělí (nebo větší děti) si přečtou  povídání o tradicích, o svatých  či adventní historii
 • inspirace na rodinné předvánoční aktivity
 • pytlíčky s tvořením: výroba rodinné ozdoby z papíru, výroba látkového medvídka, hračka skřítek k dokončení, mikulášská vystřihovánka, papírový betlém včetně krabičky (stáje)
 • 2 vyšívané ozdoby: hrdličky lásky a přátelství
 • šitá hračka ptáček + budka pro něj
 • 24 papírových pytlíků + 24 polepek – do pytlíků vložíte vyprávění a případně nějaké vaše překvapení pro děti a zalepíte

 

Co řekly naše zákaznice o loňském adventním kalendáři?

 

Na co se děti můžou těšit?

Když si děti rozbalí pytlíček, najdou v něm vyprávění o vánočních zvycích, o zimních radovánkách a také o tom, na co bychom v zimě neměli zapomínat. Třeba nasypat ptáčkům nebo si zazpívat koledy.

Příběhy jsou psané hravě a jednoduše, aby jim rozuměly i malé děti. Potkáme se v nich s malým zvědavým ptáčkem, který moc rád nakukuje lidem do oken. Pro děti Terezku a Kubu hledá tu nejkrásnější vánoční ozdobu pro radost – není to vůbec snadný úkol a ptáčkovi dá velkou práci si s ním poradit.

Nakonec je najde: dvě hrdličky – 2 ozdoby jako symboly lásky a přátelství, které k sobě vždy najdou cestu.

Hned v prvním pytlíčku děti objeví ušitého ptáčka. Bohužel mu spadne budka a rozbije se. Kuba a Terezka mu s tatínkem vyrobí novou. Děti ji pak také najdou ušitou v jednom z pytlíčků.

Děti se také mohou těšit na skřítka rošťáka, který miluje mlsání a moc rád provádí lumpárny. 

 

 

Jaké úkoly na děti čekají? Tady máte pár z nich:

 • vystřihovánka čerta, anděla a Mikuláše
 • vystřihovánka betlém
 • bludiště: najdi správnou cestu
 • dokreslovánky
 • rodinná ozdoba
 • co patří k Vánocům
  atd.

 

Pro jak staré děti je kalendář navržen?

Kalendář (kreativní úkoly a hračky s doplňky) je vhodný pro děti od cca 3 let.

Většinu tvořivých úkolů zvládnou děti samy či s menší dopomocí (ti nejmenší budou potřebovat Vaší pomoc častěji). Některé aktivity jsou nachystané pro vás dohromady: pro společné chvíle a společné tvoření.

Pro velké děti a pro dospělé je v kalendáři povídání o adventní hostorii, o svatých či tradicích.

 

Budeme muset běhat po obchodech a shánět pomůcky?

Určitě ne, hravé úkoly či materiál k tvoření bude pro děti nachystaný. Z vašich domácích zásob budete potřebovat nůžky, lepidlo, fixy či pastelky, jehlu a nit. V kalendáři najdete i inspiraci na rodinné aktivity, do kterých se můžete pustit podle chuti.

 

Budeme vše stíhat?  

Nemusíte se bát, že byste s dětmi nestíhali. Úkoly vašim maličkým zaberou jen pár minut a vůbec nevadí, když je na chvilku odloží. Nedokončený sněhulák jim neroztaje. Pokud někdo nerad vybarvuje, úkol přeskočí a další den se může těšit na něco úplně jiného.

 

 Bude nás to bavit?

Kdo si rád s dětmi čte a vypráví, kdo má rád české Vánoce a vánoční zvyky, kdo rád tvoří a baví ho hravé úkoly, ten se s naším kalendářem nudit nebude. Budeme rozvíjet dětskou kreativitu a fantazii, budeme se smát a budeme si přát. Třeba něco hezkého od Ježíška. A společně se budeme těšit na vánoční svátky.

 

Povíte nám víc o vyprávění v kalendáři?

Ptáček, hlavní hrdina našich vyprávění, je tuze zvědavý: nakukuje lidem do oken a zajímá ho, jestli děti nejsou smutné anebo moc zlobivé.Navštěvuje rodinu Terezky a Kuby, hledá pro ně tu nejkrásnější ozdobu a těší se společně s nimi na Štědrý den.

Rodiče dětem v příbězích vypráví o vánočních tradicích, o svatých nebo o tom, že čerti nejsou žádná opravdová strašidla.

 

A není to moc drahé?

V předprodeji můžete kalendář zakoupit za 1350 Kč (plná cena bude 1690) – je to cena za 24 vyprávění a úkolů, za šité hračky a ozdoby, za nachystané tvoření.

 

Ukázka z vyprávění, 1. prosince

Uprostřed náměstí roste vysoký smrk. Vypadá jako obyčejný strom, ale vůbec obyčejný není. Každý rok na konci listopadu ho nazdobí a první adventní neděli ho slavnostně rozsvítí. Na tu krásu se chodí dívat celé městečko.

Smrk si oblíbil také malý šedivý ptáček. Vyletí až úplně nahoru na špici, odkud má výhled na všechny strany. Rozhlíží se kolem sebe a potom se snese k některému z domků v okolí.

Ptáček je tuze zvědavý, rád nakukuje lidem do oken a poslouchá, o čem si špitají. Ne že to na něj povíte.

Do ulice kousek za náměstím se nedávno přistěhovala rodina se dvěma dětmi, Kubou a Terezkou.

„To by mě zajímalo, jak se jim u nás líbí,“ zašvitoří ptáček a za chvíli přistane dětem za oknem. Nakoukne dovnitř do kuchyně. Na stole stojí adventní věnec, ale všechny čtyři svíčky jsou ještě nedotčené.

„To je zvláštní,“ podiví se náš malý opeřenec. Dobře ví, že advent začal už v neděli a že ten den zapalujeme první svíci.

atd.

POVÍDÁNÍ O ADVENTÍM VĚNCI:

Před mnoha lety v Hamburku pan Johann H. Wichern založil školu pro chudé děti. Od podzimu se nedočkavě ptaly stále dokola, kdy už budou Vánoce. Johann proto pro ně v roce 1839 vyrobil adventní věnec: měl 4 velké svíce a hromadu malých svíček. Každý den zapálil jednu malou a o nedělích velkou svíčku, aby děti poznaly, jak blízko už jsou Vánoce. Byl to první známý adventní věnec.

ÚKOL PRO TEBE

Dokresli v obrázku plamínek první zapálené svíčky a vybarvi.

V pytlíčku jsi dneska měl/a překvapení. Poznáš, kdo to je?

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.