Letošní rok je plný zmatků a nejistoty. Ale i když se vše ruší a zavírá, myslím, že není nutné  jen sedět doma, nadávat, litovat se a bez naděje sledovat, jak se nám vše hroutí pod rukama. Jsme zdraví, máme hafo dětí a můžeme společný čas prožít hravě.

Pořád se můžeme smát, číst si a povídat si, postavit ten nejvyšší  komín z kostek a vyrobit panáčky z ruliček od toaleťáku (každý má teď nemalé zásoby). Venku skákat do kaluží, nasbírat plné kapsy kaštanů, povídat si o stromech a o tom, proč jim opadává listí.

(Jestlipak to víte? Stromy se zbavují listí, aby je nemusely vyživovat, až přijdou mrazy.  Snáze tak zimu přečkají.)

A po návratu z procházky si uvařit hrnec čaje nebo horkou čokoládu s kopcem šlehačky. Zachumlat se do deky a pustit si pohádku, třeba mou oblíbenou Pyšnou princeznu.

Doma s dětmi pilně pracujeme na ton, aby to tu bylo barevné. Celý dětský pokoj vyzdobíme. I náš prcek se aktivně zapojuje, u ničeho nesmí chybět. Čmárá, zpívá, tancuje, rozsvěcuje světýlka a je nám inspirací: ukazuje nám čirou radost ze života a nadšení z toho, co se děje právě tady a teď.

Snažím se, aby se také naše značka ubírala hravým a kreativním směrem. Nechci, aby lesito bylo jen o šití hraček a dekorací. Přeju si našim a také vašim dětem předat něco víc. Společně si můžeme vyprávět příběhy a děti inspirovat k jejich vlastním příběhům. Společně můžeme tvořit, bavit se, malovat a rozvíjet dětskou fantazii.

Hravý adventní kalendář, na kterém jsem pracovala poslední dva měsíce, je ukázkou této společné kreativní cesty. Kromě příběhů ke čtení a tvořivých úkolů v něm najdete ještě něco navíc: pomůže vvytvořit kouzelnou předvánoční atmosféru. Pamatujete si, jak jste se jako malí těšili na Ježíška?

Miluju magické adventní tradice, zapalování svíček, vybírání nejhezčího stromku, horký punč a ujídání cukroví. A protože zázraky se dějí – hlavně o Vánocích – i můj muž se „nakazil“ a radostně se každý rok zapojuje do vánočních příprav. Užíváme si spolu všechny ty dobroty, světýlka, vůně a pohádky.

Před pár dny jsem spustila předprodej kalendáře (úplně hloupě v pátek v noci; samou nervozitou jsem pořádně nespala, protože jsem čekala na vaše reakce). Hodně mi záleží na tom, jak ho přijmete, protože je v něm veliký kus mě samotné a mých hodnot.

O víkendu jsem od vás dostala hromadu nadšených zpráv a spoustu krásných vzkazů, které mě opravdu dojaly. Obrovsky si vážím vaší podpory, jsem vděčná a šťastná, že mám kolem sebe lidi, kteří jsou na stejné vlně jako já. Jako naše rodina a naše lesito. Ještě dva týdny můžete objednávat hravý adventní kalendář za zvýhodněnou předprodejní cenu.

A když už jedeme na té vlně hravosti a kreativity, prozradím vám, že píšu novou pohádku z kouzelného lesa. Nebudou chybět tvořivé úkoly, písničky ani tanečky. A skřítkové. Mnozí z vás jste se také zapojili a pomohli jste vymyslet jim jména a různé příhody – vaše krásné nápady najdete v příběhu. Děti se mě každý den ptají: maminko, už to máš hotové? Je jasné, že skřítkovská pohádka je mou prioritou na příští dny.

Chtěla bych, aby se děti zabavily a snad se i něčemu naučily. Přála bych si, aby to s naší novou pohádkou bylo doma o kousek veselejší, hravější a tvořivější. Tak mi držte palce, ať je brzo nachystaná – pro všechny kreativní děti a také pro jejich rodiče, kteří statečně čelí domškoláctví a mnoha jiným omezením.

Pohádku všem, kdo o ni budou stát, pošleme mailem jako malý dárek a podporu v téhle náročné době.