Žijeme si jako v pohádce, kde král měl tři syny.

rodina se třema klukama sedí na lesní lavičce v lese

Moje maličkost (Bára) pro lesito navrhuje a tvoří. Stříhám, šiji, fotím a píši, plavu v marketingu a snažím se všemu dát nějaký řád.

Můj muž Erik tvoří, chválí a povzbuzuje, pošťákuje a stará se o všechny technické pumprlíky, jedničky a nuly.

A naši tři kluci lumpačí, hrají si na indiány a na piráty, testují lesitovské výtvory, skáčou do peřin a do kaluží, řádí a snaží se nás přesvědčit, že jakékoli plánování nemá smysl.

tři malí kluci sedí na lesní lavičce v lese

Inspiraci pro tvorbu čerpáme v lese, v přírodě a v říši zvířat. Těch čtyřnohých a samozřejmě i těch našich dvounohých, protože bez dětí by lesito postrádalo autentičnost a duši.

Tvoříme díky dětem, s dětmi a pro děti.

Pokud jste zvědaví a zajímá vás, jak to všechno u nás začalo, mrkněte na příběh polárního medvíděte. A pokud jste zvědaví ještě víc, přečtěte si předvánoční rozhovor (2018) o naší značce a také trochu o nás.

Potěší nás, když svým prckům povíte, kdo a jak jejich zvířátko ušil. Nechte je nahlédnout do krásy řemesla – my vám s tím pomůžeme a dětem ukážeme, jak se v naší dílně rodí nové zvířátko.

malý kluk drží šitou hračku - lišku a zelený list

lesito, Bára a Erik + testovací tým malých indiánů

Jak šijeme nové zvířátko

Toto povídání je určeno všem malým princeznám a velkým raubířům, zvědavým cácorkám i odvážným pirátům. A také všem milovníkům dravé zvěře.

Honzíku a Maruško, Tobíku a Aničko, pojďme se spolu podívat, jak se šije lev. Anebo ještě lépe, roztomilý lvíček docela maličký.

Ze všeho nejdříve si musíme lva nakreslit. Lev má velký nos, malé uši a dlouhý ocásek. A také krásné vlasy kolem hlavy – říká se jim hříva a jsou ozdobou každého lva.

Správný lev má veliké zuby a umí pořádně řvát. Zkusíte to také, zařvat jako lev? Jenom pozor, abychom nevystrašili sousedovic Lucinku. Nechceme přece, aby se našeho lvíčka někdo bál. Raději zuby zase schováme.

Bude se náš lev usmívat? Trošku? Nebo smát od ucha k uchu? Mračit se? A víte co, pusu vynecháme, aby se mohl chvíli smát, chvíli třeba mračit a chvíli řvát jako tygr. Pardon, jako lev.

Opravdický lev nenosí kalhoty, ale protože jsme v pohádkovém světě, můžeme si přát cokoli… Třeba i lva s kaťatama. Tak, je hotovo. A teď už jen lva ušít.

Na výběr je tolik látek! A co teprve těch barev, vzorů, obrázků, které na nich najdeme. Musíme lvíčkovi vybrat ty nejkrásnější látky, aby mu to slušelo. Co říkáte na zelená kaťata? Anebo raději puntíkatá?

A pak kreslíme, měříme, stříháme.

A zase měříme, žehlíme, stříháme, znovu měříme a stříháme. Uff, konečně je nachystáno k šití, jdeme na to!

Ano, u nás pomáhají skřítci. A někdy také dělají neplechu, skáčou do pelechu, lumpačí a skotačí, zlobí a drobí. A škodí, kudy chodí. Ale nebojte, lev se jentak nedá, však je to král zvířat.

A máme ušito! Ale kde se schovává náš lvíček? Kdo to ví?

Ještě musíme lvíčka vycpat, aby nebyl placatý jako palačinka. A také oči domalovat, aby viděl, jaký je frajer.

Tramtadááá! Král zvířat v celé své kráse. Aby mu nebylo smutno, ušijeme mu ještě pár dalších kamarádů. Tak co říkáte, děti, povedl se?

A jak dlouho si myslíte, že nám trvá ušít nové zvířátko? Inu, hodně dlouho, protože kromě šití si musíme také hrát a číst si, chodit na hřiště a do lesa, nakupovat, vařit, prát, vymýšlet lumpárny a někdy trošku zlobit.

A kdo si troufne, může si s mámou a tátou, babičkou, dědou či tetou ušít svého lva. Anebo si zakoupit jednoho podobného frajera z naší dílničky.