#spolupráce

Moje něžná mateřská duše se tetelí blahem, když s klukama čteme krásné klasické pohádky, Hrubínův Špalíček, staré legendy, Malého prince nebo třeba Hravouku.

Naše kluky to baví, ale přiznejme si to na rovinu: jsou to hoši jak se patří a v jejich hrudích bijí srdce malých Ninjů. Nebo nepřemožitelných superhrdinů. Silných policajtů. Odvážných bojovníků. Celý ten veliký svět statečných ochránců, robotů a hrdinů je fascinuje a přitahuje jako magnet.

Když Tobias se Samuelem rozbalili balíček s časopisy, které nám přišly z Egmontu, začali pištět, skákat, hučet a ječet. Radostí a nadšením. Náš Tobi jen opakoval: „Maminko, děkuju, děkuju, děkuju, ty jsi nejlepší.“ Jeho ninjovská duše byla ve svém živlu.

Kluci dostali časopisy Power Rangers, kde jsou hlavními hrdiny tři strážci, bojující proti podlým padouchům. Klasický princip, který známe z pohádek: dobro bojuje proti zlu a naše sympatie jsou jednoznačně na straně dobra. Strážcům jsme drželi palce a živě debatovali o jejich superschopnostech a s chutí jsme se pustili do doplňovaček, kvízů a spojovaček.

Časopis je plný vzdělávacích aktivit, napínavých příběhů a komiksů, soutěží a najdeme tu také naučnou část. My se dozvěděli zajímavosti například o gepardech.

Děti jsou nenásilnou, hravou formou vedeny k četbě. Náš Tobi by mohl poslouchat a vyprávět si příběhy strážců, hrdinů či bojovníků od rána do večera. Až začne číst, jsem si jistá, že Honzíkova cesta nebude patřit mezi jeho favority. Společně zvolíme trochu jiné téma: o rytířích a zachráncích, o statečných bojovnících. A snad vezme na milost i Rychlé šípy a podobnou klasiku naší či světové literatury.

Kluci v časopise našli také plakáty a přáli si je někam nalepit. V myšlenkách jsem se vracela do svých dětských let. Pamatujete? Mívali jsme pokojíčky plné plakátů. Jako bumerang se to ke mně vrací a plakátovací štafetu přebírají naše děti.

Egmontu patří veliký dík, že nám (na mou prosbu) poslal časopis v trojím vydání: pro každé dítě jeden. Tobi, Sami i Kryštůfek se tak každý dočkali svého dárku, přibaleného k časopisu. Dostali světelné meče a asi si dokážete živě představit, co se u nás dělo. Hotové rodeo. (99% fotek bylo rozmazaných; zkuste si vyfotit tři malé Ninjy v akci, to fakt nejde.)

Přiznám se, že tento (a vlastně ani ostatní časopisy pro děti) z Egmontu jsme neznali. S radostí jsme si rozšířili obzory a zjistili, že jsou také jiné alternativy než známé časopisy pro děti jako je Puntík a Tečka. A co vám mám povídat, Power Rangers je jako na míru šitý pro našeho nejstaršího Tobiase (je už to velký předškolák). Jsem moc ráda za tuhle spolupráci a příležitost. Předplatné je skvělým dárkem nejen pro předškoláky, u nás se s nemalým zaujetím zapojili všichni kluci.

Kluci řádili s meči, pečlivě vyplňovali a luštili a také si pomáhali. Vidíte ty dva? Velký brácha radí mladšímu bráchovi. Dojali mě. (No jo, většinu času se hádají, někdy i perou nebo bojují. Ale mají se fakt rádi. Hodně, hodně moc.)

Roční předplatné (4 čísla) stojí 306 Kč. Objednáte si tady.