Je to drahé? Ne, je to za férovou cenu!

To je hlavní myšlenka Měsíce férových cen. Mnoho tvůrců a lokálních značek čelí námitkám, že jejich produkty jsou příliš drahé. Ale často je za takovým tvrzením neznalost: nevíme, co všechno proces výroby obnáší, kolik času, práce, energie a úkonů bylo potřeba udělat.

Čeští tvůrci a lokální značky poodhalí, co obnáší cena jejich výrobku a v čem je jeho hodnota pro zákazníky.

žena v zelených šatech drží hračku jednorožce

Iniciátorkami Měsíce férových cen je naše značka lesito (Bára Pallová), netradiční hračkářství Takaro (Hanka Šormová) a Jana Pokorná, PR specialistka.

Tvůrci a řemeslníci si můžou buďto stěžovat a brečet, jak je jejich cesta náročná: že mnozí lidé nevidí skutečnou hodnotu jejich krásných produktů nebo nechápou, proč za ně chtějí tolik peněz.

Anebo můžou místo brečení nechat nahlédnout širokou veřejnost do zákulisí jejich značek a pomoct jí pochopit, proč má smysl si občas něco koupit u českého řemeslníka a co z toho bude mít.

vánoční lněné ozdoby v bílé a červenév dřevěné krabičce

Většina z nás nepochybuje, že zaměstnanci si zaslouží být spravedlivě odměněni za dobře odvedenou práci. My bychom chtěly připomenout, že si to zaslouží také drobní podnikatelé – tvůrci, kteří pracují poctivě a kvalitně.

Dojem, že tvoření je přece pro tvůrce zábava, je zavádějící. Naše značky pro nás nejsou jen koníčkem, ale prací a zdrojem obživy. Samotné tvoření je jedním z mnoha dílků do velké skládačky malého podnikání tvůrce či lokální značky.

Na Facebooku, Instagramu, v médiích a také na webových stránkách českých značek najdete v průběhu celého listopadu písmeno F, které symbolizuje Měsíc férových cen.

Jak se na rukodělnou tvorbu díváte vy? Máte rádi české tvůrce a lokální značky, respektujete jejich ceny anebo jsou pro vás produkty příliš drahé? Přidejte se do fb skupiny Měsíc férových cen a pojďte si s námi o tom povídat.