I když to letos s dovolenou v zahraničí vypadá všelijak, rozhodně to neznamená, že je v létě nuda. Naši kluci řádí v lese a u vody, na kole, na chalupě a u babičky, s bratranci a sestřenicemi. A večery u nás patří četbě. To je jasné, že o prázdninách to chce nějaké parádní knižní dobrodružství. Kluci to milují.

Knížka O Nelince je skvělou volbou, plnou napětí, kouzel a touhy po nových zážitcích. Kdo by nechtěl navštívit džungli! A potkat tam víly, skřítky a roztodivné tvory. Někdy trošku bláznivé anebo lenošivé jako Stela, co se celé dny jen válí (trošku jí to závidím).

Co by to bylo za pohádkový příběh, kdyby v něm chyběl někdo zlý a zákeřný, jako třeba mravouk. I mě z něj trochu mrazilo. Anebo obři Trhlouni. Kluci se schovávali pod peřinu, když se blížili a celá zem se třásla. Jenže hned další ráno si sami hráli na obry a tu spoušť si určitě umíte představit.

Každovečerní čtení o Nelince a jejím kamarádovi Zajdovi možná nebylo tak skvělým nápadem. Místo, aby se kluci uložili ke spánku, hráli si na opice, skákali po postelích, zkoušeli katapult a také létat, Hotová džungle!

Ach jo, kdy já se konečně poučím a raději začnu dětem před spaním číst nějaké uspávánky. Třeba zápis z jednání ve sněmovně. Ten by je uspal raz dva!

Pokud jste, podobně jako my, předchozí díly nečetli, vůbec to nevadí. Pohádkový svět plný tajemna vás vtáhne a nepustí. A my se už těšíme na nový příběh Nelinky a jejího plyšového kamaráda.