Hoří Austrálie. A ze všech stran slyšíme hlasy tolika lidí, kteří chtějí pomoci. Vím, že nikdo z nás nespasí svět, že to nefunguje jako mávnutí čarovným proutkem… Abrakadabra, pošleme pár korun a kus světa bude zachráněn. Vím, že je to mnohem složitější, ale když máte malé děti, snažíte se pro ně věci zjednodušit, jak jen to jde.

Naši kluci viděli požáry ve zprávách. Čtyřletý Samuel, který se chce stát hasičem, hned řekl, že pojede hasit s ostaními, aby oheň už nikomu neublížil. Protože to takhle nejde udělat, snažili jsme se s klukama vymyslet, jestli bychom třeba nemohli pomoct jinak. Pětiletý Tobias navrhnul, že jim koupíme hasičské auto, aby mohli víc hasit. Ptala jsem se dětí, kde ty peníze vezmeme – přeci jen je to auto hodně drahé. Kluky napadlo, že bych mohla ušít nová zvířátka, prodat je a poslat peníze hasičům. (To malé tajemství, že to bude sotva stačit na hasičský přístroj, jsem si nechala pro sebe. Jsem ráda, že kluci stále věří na šťastné konce.)

Tobi a Sami pomáhají hlídat našeho prcka. Věřte, že se aktivně zapojují, jak nejlépe umí. Skoro hodinu si s prckem vydrželi skládat, sypat a kutálet špunty z lahví, abych mohla natisknout tvářičky – samozřejmě za pomoci korkové zátky. (A hned tu máme o důvod víc, dát si večer sklenku vína.)

Kluci věří, že naše snaha má smysl. A já jsem šťastná, když vidím, že z nich rostou lidé, kteří nejsou lhostejní k dění kolem sebe.  Vím, že těch pár ušitých koal je jen kapkou v moři… A že v tom moři se ta kapička snadno ztratí, utopí, spláchne, odplaví. Ale pro mě, pro naší rodinu znamená hodně moc.

Cítím a věřím, že každičká snaha a touha pomoci se počítá, ta naše i ta vaše. Pokud máte chuť se také zapojit, adoptujte si koalu – pro začátek tu lněnou z naší dílny. Polovinu peněz z každé prodané koaly pošleme na pomoc Austrálii, společně přispějeme do sbírky, kterou pořádá Zoo Praha.

Detailní informace o sbírce najdete tady.

https://www.zoopraha.cz/aktualne/ostatni-clanky/12125-pomozte-s-nami-australske-faune-postizene-pozary

(A kdyby nebylo 11 dopoledne, připila bych na zdraví koal, klokanů i nás všech. Přípitek se odkládá na večer.)